środa, 4 lutego 2015

14.03.2015 Biała Tantra w Barcelonie

W tym roku wybralo sie kilka osob na dzien Białej Tantry do Barcelony.
W tradycji Jogi Kundalini wg Yogi Bhajana taka medytacje wykonuje sie aby zrównoważyć energię męska i żeńska, ktora każdy z nas bez względu na płeć posiada. Medytacje wykonuje sie na przeciwko drugiej osoby, siedząc w równych rzędach. Yogi Bhajan za swoje zycia przygotował nagrania ktore sa wyświetlane na tej medytacji, dodatkowo wyszkolił osoby ktore prowadzą tylko te specyficzna medytacje jeżdżąc po świecie tylko w tym celu.
W tym roku w pierwszej czesci były trzy medytacje po 31 min bez mantry, ze specyficzna mudra i zatrzymaniem wzroku na oczach drugiej osoby. Po przerwie na obiad wykonaliśmy dwie medytacje po 31 min i jedna 62 min z mantra.
W Barcelonie w tym roku było 400 uczestników.
Organizatorem tego wydarzenia było Hiszpańskie Stowarzyszenie nauczycieli JK. Wydarzenie było bardzo dobrze zorganizowane, sala w której bylismy była bardzo wygodna i przestronna, tuż nad samym morzem. To co było bardzo ciekawe to organizacja popołudnia poprzedzającego medytacje. Mozna było sie wczesniej zarejestrować, wykonaliśmy kilka medytacji i zapoznaliśmy z innymi uczestnikami. Na koniec była krótka lekcja tańca Bangry, ktora został powtórzona na koniec medytacji następnego dnia.
W następnym roku w Hiszpani dzien Baialej Tantry odbędzie sie w Madrycie.

Brak komentarzy: