sobota, 31 stycznia 2009

Globalna medytacja Jogi Kundalini

Medytacja dla Niepokonanego Ducha w Erze Wodnika
1000 dniowa Sadhana - START 14 LUTEGO 2009!!!
Zbliżamy się szybko do długo oczekiwanego przejścia do Ery Wodnika. Wiele o tym zostało napisane. W esencji jest to przejście ludzkości z okresu dojrzewania do dojrzałości. Zostawiamy za sobą Erę Ryb i wkraczamy w erę globalnej świadomości, promienności, intuicji i kooperacji, era która wprowadzi czas równości i pomyślności, a towarzyszyć temu będzie ewolucja naszej zdolności postrzegania, myślenia, odczuwania i wyczuwania. Taki wzrost oznacza, że większość będzie musiało być zostawione z tyłu za nami - stare struktury i sposoby myślenia, porozumiewania się i życia przeminą. Zamęt, depresja, i konflikty wzrosną kiedy stare metody utrzymywania władzy - polityczne, religijne, socjalne i osobiste - wszystkie stoczą swoją ostatnią bitwę. Ten okres testów i wzrostu będzie trwał do 2038, kiedy nowe przywództwo dla tej planety i nas samych będzie urzeczywistnione, a pokój będzie miał szansę zapanować na Ziemi.
Yogi Bhajan użył swojej intuicyjnej jasności umysłu na skupienie się i przygotowanie nas do tej przemiany, zaznaczając, że wzejście tej Ery nastąpi dokładnie o 11:30, 11 Listopada, 2011. Szczytowy okres zakończy się, a rozpocznie Era Wodnika.
Będziemy mieć wyzwania na każdym froncie - a z tej presji rozwinie się nowa kultura świadomości. Yogi Bhajan określił to jako czas Khalsy: tych którzy są czyści w sercu, przejrzyści w świadomości, nieustraszeni i efektywni w działaniu, intuicyjni, dobrzy i wyrozumiale kochający, szlachetni Jaźnią a pokorni przed Nieskończonym Stwórcą.
Jednym z wielu błogosławieństw społeczności Kundalini Jogi uczonej przez Yogi Bhajana jest miłość dyscypliny, która daje nam przebudzenie, ekspansję i wysubtelnia naszą wyostrzoną świadomość. Dzięki tej poszerzonej świadomości możemy działać efektywnie, uleczać tych strapionych, a cieszyć się burzliwą, spontaniczną kreatywnością życia. Praktykujemy 40 dni medytacji aby ucieleśnić nowe doświadczenia lub zwiększone możliwości. Praktykujemy 90 dni medytacji aby oczyścić naszą podświadomość i zbudować nowe nawyki. Praktykujemy 120 dni medytacji aby urzeczywistnić tą nową wiedzę i świadomość w naszym codziennym życiu. Kiedy jednak chcemy doświadczyć mistrzostwa i utwierdzić się w naszej świadomości, ponad każdą zmianą w czasie, przestrzeni i okoliczności, praktykujemy przez 1000 dni.
Praktyka przez 1000 dni wyświetla naszą nowo odkrytą świadomość, mistrzostwo i postrzeganie, nieosobowo dla wszystkich - jest to nieosobowo osobiste - dyscyplina łaski, która błogosławi wszystko. W tradycjach mitycznych i symbolicznych jak numerologia, reprezentuje to szlachetność jednostki, “1”, powiększonej i promiennej, podtrzymanej przez trzy “0”, ciało, umysł i ducha; przez umysły negatywny, pozytywny i neutralny; i przez trzy guny. Jest to doświadczenie i mistrzostwo połączone z samo-określającą się świadomością ludzkiej doskonałości.
Yogi Bhajan dał nam praktykę dla Ery Wodnika, która wzywa te wewnętrzne cnoty. Podzielił się nią, abyśmy działali w prawości i jasności umysłu jako nauczyciele, uzdrowiciele i liderzy; abyśmy byli ludzcy pod presją czasów i zaburzeniami zmiany, ego i emocji.
Nasza praktyka będzie miała zakres światowy i możesz się dołączyć w jakimkolwiek momencie, dodając do globalnej psychiki, projekcji i modlitwy: abyśmy mogli wejść w Erę Wodnika przebudzeni, świadomi i radośni. Fundacja 3HO, Instytut Badań Kundalini i Międzynarodowa Sikh Dharma zapraszają cię abyś dołączył do nas w tej 1000 dniowej Sadhanie. My będziemy robić następującą medytację przez 1000 dni, wiodącą do Zmiany Wodnika 11 listopada 2011. Używa ona siły shabd - technologii dźwięku i świadomości. Yogi Bhajan pierwotnie przedstawił tą mantrę 5 lutego 1992, zaraz po wejściu w końcową fazę szczytowego okresu przejściowego do Ery Wodnika.
Będziemy praktykować ją 11 minut każdego dnia. Jeśli chcesz, możesz ją przedłużyć do 31 minut. Idealnie, wybierz jednakowy czas aby to robić każdego dnia. Zbierz się z przyjaciółmi i studentami. Praktykuj w społeczności: Bądźcie razem. Bądźcie jaśniejący światłem. Bądźcie silni modlitwą. Bądźcie w pomyślności. Przyjmujcie przyszłość otwartym sercem i otwartymi ramionami.
1000 dniowa medytacja zaczyna się 14 lutego, 2009 i kończy 10 listopada 2011.
W dniu 11 listopada 2011 zrobimy specjalna medytację zakańczającą tą praktykę globalną falą dźwięku i świadomości. Towarzysz nam podczas przygotowania do pierwszego Letniego Przesilenia Dnia z Nocą w Erze Wodnika, kiedy pełnia energii słońca zapali nas i zjednoczy nas w czerwcu 2012.
Połączmy ręce i serca jako kontemplująca społeczność i działajmy razem w miłości dla doskonałości, wdzięczności istoty ludzkiej i nadziei na pokój i pomyślność.

Gurucharan Singh Khalsa, PhD
Dyrektor Kształcenia
Instytutu Badań Kundalini

Medytacja dla Niepokonanego Ducha w Erze Wodnika
Yogi Bhajan , 5 Luty 1992

Pozycja:
Usiądź prosto, nogi skrzowane. Lewa ręka w Gjan Mudra, czubek palca wskazującego dotyka czubek kciuka, ręka spoczywa na kolanie, ramię proste. Podnieś prawą rękę na około 30 cm przed klatką piersiową, trzymając kartkę z mantrą i koncentrując się na napisanych słowach podczas śpiewania. Jeśli nie masz kartki z mantrą ustaw dłoń pod takim kątem i w taki sposób jakbyś czytał z kartki, z dłonią otwartą i prostym nadgarstkiem. (Najlepiej jeśli wydrukujesz mantrę na kartce i będziesz czytał ją podczas śpiewania).

Oczy:
Zastosuj Zamek Gardła i patrz na dół na nos aby widzieć kartkę z mantrą w dłoni.
Kiedy Yogi Bhajan dawał tą medytację, prosił aby skupić oczy, utrzymać uwagę i nie “odpływać”. Jeśli nie masz kartki aby z niej czytać, używaj dłoni nadal utrzymując skupienie.

Mantra:
Skup się na ruchu języka i odczuciach dźwięku kreującego czas i przestrzeń.
Śpiewaj z Nirinjan Kaur “Marsz Wodnika” (Aquarian March). Stań się symfonią.
7 minut (27 minut przy 31 minutowej praktyce).
Kontynuuj śpiew, zamknij oczy i połóż dłonie na sercu, jedna spoczywająca na drugiej.
Stale naciskaj dłońmi klatkę piersiową. Naciskaj mocno. 2 minuty
Trzymaj dłonie na sercu i zacznij szeptem śpiewać mantrę. Śpiewaj silnym szeptem.
1 minuta
Zakończenie: Śpiewaj bez muzyki przez 30 sekundy. Wdech, wydech i rozluźnienie.

Sat Siri (Prawda, Wyświetlana Pomyślność i Wspaniałość)
Siri Akal (Wielki Nieumierający Nieznający Śmierci)
Siri Akal (Wielki Nieumierający Nieznający Śmierci)
Maha Akal (Nieskończony Ten co jest Nieśmiertelny)
Maha Akal (Nieskończony Ten co jest Nieśmiertelny)
Sat Nam (Prawda jako Tożsamość, lub Tożsamość Wszelkiego Bytu)
Akal Moort (Wcielony Kształt czy Obraz Nieskończoności)
WaheGuru (Ekstatyczna Całość Boga i Egzystencji)

Adnotacja: “Wielki” ma nadal cień skończoności, “Nieskończony” w Maha nie zawiera skończoności czy kształtu.
Mantra jest wymawiana: Sat Sirii, Sirii Akaal, Mahaa Akaal, Mahaa Akaal, Sat Naam, Akaal Muret, Ła-he Guru.
Zobacz Tools for Students/Teachers (Narzędzia dla Studentów/ Nauczycieli) na www.kundaliniresearchinstitute.org aby usłyszeć wymowę.

Czas: 11 - 31 minut

Uwagi: W obliczu jakiejkolwiek wielkiej zmiany, konfrontujemy trzy destrukcyjne impulsy:
być samym i zamkniętym w sobie, zaprzeczać lub fantazjować na temat nadchodzącej przyszłości, i żyć w skąpstwie czy braku, zamiast w pomyślności. Ta mantra przeciwdziała tym trzem tendencjom, i wszczepia w umysł odwagę i kaliber.

Możesz nabyć DVD tej medytacji oraz ściągnąć muzykę na MP3
oraz więcej informacji na:

www.kundaliniresearchinstitute.org

Brak komentarzy: