wtorek, 10 lipca 2018

lato 2018 - Boginie w nas - Persefona


Cykl wakacyjny „Boginie w nas” jest podróżą przez archetypy bogiń jakie odnajdujemy w starożytnych historiach. Wykorzystujemy technikę Jogi Kundalini wg Yogi Bhajana oraz Jogi Tańca - Shakti Dance


Może już wiesz jaki dominujący archetyp bogini jest w Tobie, a może tylko wydaje Ci się że wiesz? Może tylko korzystasz z części ukrytych aspektów kobiecości w sobie? Albo aspekty te nie są zbalansowane w Tobie?

Numerologia jogiczna czyli 5 liczb z daty urodzenia pomogą Ci odkryć Twoja prawdę o tym kim jesteś, jaki masz życiowy cel, i jakie dary otrzymałaś od życia. Dodatkowo zgodnie z teorią Jogi Kundalini wg Yogi Bhajana my kobiety mamy aż 11 punktów księżycowych w naszym ciele, które uaktywniają się w odpowiednim momencie w pełnym cyklu księżycowym, co ma przełożenie na na nasze emocje a tym samym na nasze spojrzenie na otaczający nas świat.


O PERSEFONO, pomóż mi być otwartą i wrażliwą!


Od strony numerologi jogicznej Persefona może reprezentować numer dwa – Umysł Negatywny. Starożytni Grecy czcili naszą bohaterkę pod dwiema postaciami: Kory – młodej dziewczyny oraz Persefony-królowej podziemi, jako dojrzałej kobiety. Peresefona była córką Demeter i Zeusa. Jako Kora stanowi dla nas archetyp młodości, niewinności i dziewczyny która nie wie kim jest i czego pragnie, która ciągle czeka aż ktoś lub coś odmieni jej los. Relacja z matką jest tak silna że nie może rozwinąć swojego „ja” jest tak zwaną grzeczną dziewczynką czy kobietą-dzieckiem.
Przemiana następuje na skutek tragicznych wydarzeń. Hades, król podziemia, porywa Korę, kiedy beztrosko zbiera kwiaty na łące. Matka Demeter odnajduje córkę, jednak po zjedzeniu pestek granatu Persefona musi dzielić swój czas pomiędzy matką a mężem. Część roku spędza na ziemi a część w podziemiach, gdzie staje się przewodniczką dla tych co schodzą pod ziemię. Kraina Umarłych jest symbolem głębokich warstw psychicznych, miejscem gdzie pochowane zostały uczucia i wspomnienia. Persefona jako królowa i przewodniczka reprezentuje umiejętność poruszania się pomiędzy światem tworzonym przez świadome ego i światem nieświadomości.
Doskonalenie Persefony w sobie to otwartość na zmiany i nowe doświadczenia, to także sztuka czekania i cierpliwości. Otwartość i elastyczność przydaje się gdy zbytnio poprzywiązujemy się swoich oczekiwań albo mamy przekonanie, że najlepiej wiemy. Aby nauczyć się otwartości należy zacząć słuchać innych, powstrzymując się od ocen i uprzedzeń, uczyć się patrzeć na różne kwestie z perspektywy innych.
Są także pułapki archetypu Persefony – przebiegłość, skłonność do kłamstwa i manipulacji. Czując się bezsilnie i zależnie od innych Persefony próbują osiągnąć to czego chcą w pokrętny sposób.

Jednym z punktów księżycowych w naszym ciele jest kark. Kiedy w cyklu księżycowym odnajdujemy Persefonę? Jeżeli ten aspekt jest zbalansowany czujemy otwartość i dobry kontakt ze sobą i innymi, po prostu otwierasz serce i czujesz połączenie. Negatywny aspekt tego punktu to krytyczna świadomość która blokuje i nie ma komunikacji. Czujesz się wtedy niepotrzebna, niepełna, niestabilna a sentymentalność bierze górę. To powoduje ze łatwo dajesz się wykorzystać.

Kobieta która zobaczy swoją wielkość jako kobieta, nie będzie nic potrzebować, wszystko przyjdzie do niej”. Yogi Bhajan

bibliografia:
The Cycle of the Godess That You Are – Siri Sundri Kaur
Boginie w każdej kobiecie – Jean Shinoda Bolen

Brak komentarzy: