niedziela, 15 lipca 2018

lato 2018 - Boginie w nas - HekateMoże już wiesz jaki dominujący archetyp bogini jest w Tobie, a może tylko wydaje Ci się że wiesz? Może tylko korzystasz z części ukrytych aspektów kobiecości w sobie? Albo aspekty te nie są zbalansowane w Tobie?

Cykl wakacyjny „Boginie w nas” jest podróżą przez archetypy bogiń jakie odnajdujemy w starożytnych historiach.

Numerologia jogiczna tłumaczy świat poprzez fizyczne i matematyczne prawa. Te prawa też nas dotyczą. Data urodzenia dostarcza nam dużo informacji o nas samych. Kombinacje 5 liczb z daty urodzenia pomogą Ci odkryć Twoja prawdę o tym kim jesteś, jaki masz życiowy cel, i jakie dary otrzymałaś od życia. Dodatkowo zgodnie z teorią Jogi Kundalini wg Yogi Bhajana my kobiety mamy aż 11 punktów księżycowych w naszym ciele, które uaktywniają się w odpowiednim momencie w pełnym cyklu księżycowym, co ma przełożenie na na nasze emocje a tym samym na nasze spojrzenie na otaczający nas świat.

o Hekate, pomóż aby intuicja była moim przewodnikiem

Hekate to bogini obecna w greckiej mitologi, nazywana boginią Czarownic, Wiedźm czyli tą która wie….Spotkałyśmy już ją przy okazji historii Demeter i Persefony. To ona doradza Demeter, kogo zapytać o Persefonę. Po jej odnalezieniu i wędrówkach co roku pod ziemią jest obecna w otoczeniu Persefony – jako przenośnia jej zmiany.
Niektórzy opisują Hekate jako boginię która wynurza się z ciemnych głębin podziemnego świta,
otoczona zwojami dzikich węzy i liśćmi dębowymi, pojawia się z trzema głowami, często z trzema ciałami, czasami w formach zwierzęcych. Inni opowiadają o jasnej błyszczącej bogini, która trzyma pochodnie, okazując drogę przez tajemnice, ale tylko tym którzy maja mądrość aby pójść za nią.

Hekate jest archetypem katalizatora, jej obecność daje moc i siłę transformacji od środka.
Hekate reprezentuje introspektywną energie podczas menstruacji. Jest katalizatorem do ustalenia tego co już nie służy naszym celom i motorem do podjęcia zmian. Jej czas w fazie księżyca jest w nowiu. (po obserwacji swojego cyklu możesz stwierdzić czy menstruacja nakłada się na nów księżyca?)

Hekate jest personifikacją intuicji.

Kiedy aspekt ten jest zbalansowany w nas, wpływ Hekate pozwala nam na myślenie i mówienie o takich wartościach jak Bóg, świat, społeczeństwo, edukacja. Pozwala działać jako altruistyczny nauczyciel, przez wyrażanie siebie w prostocie życia i poczuciu że proste rzeczy sprawiają satysfakcję. Działasz jako dobry przyjaciel, towarzysz i doradca w znalezieniu drogi życiowej dla innych.
Kiedy aspekt ten jest niezbalansowany możemy poczuć swój perfekcjonizm i tendencje do rozpraszania się co prowadzi do wyczerpania. Kłócisz się wtedy bez powodu.

Na skrzyżowaniach dróg życiowych, tam gdzie styka się przeszłość z przyszłością i czas teraźniejszy przejawia się w tobie Hekate. Ona może poprowadzić Cię swoja intuicją i wnikliwością abyś mogła dokonywać właściwych wyborów.
Możesz zadać sobie kilka pytań gdy stoisz na „swoim rozdrożu”:


PRZYSZŁOŚĆ:
jeśli zostanę taka sama:
Gdzie mnie to zaprowadzi?
Gdzie jest przyczyna mojej bezwładności?
Jakie wzorce i przyzwyczajenia zabierają moje możliwości?

Jeśli odważę się:
Jaka jest moja wizja i misja na życie?
Co mnie czeka poza życiem na Ziemi?
Jaki wpływ będzie miało spełnianie moich marzenia na rodzinę, przyjaciół i przyszłe pokolenia?

PRZESZŁOŚĆ:
Czego nauczyło mnie moje doświadczenie życiowe?
Jakie sukcesy i błogosławieństwa otrzymałam, dlatego że podążałam swoją drogą?
Jakie błędy i trudności były kamieniami milowymi w moim życiu?

TERAZ:
Jakiej prawdzie muszę stawić czoło?
Jakie mam mocne strony i talenty?
Jakie aspekty mojego życia powinnam doskonalić?
Z jakimi ograniczenia powinnam pracować?

Przekraczanie Hekate:
Jako kobiety musimy sobie zdawać sprawę, że żyjemy w realnym świecie i żyjemy wśród innych ludzi. Możemy być zaślepione swoją intensywnością życia oraz możemy czuć świetne połączenie ze wszystkim innymi ludźmi i oddawać siebie kompletnie innym ale zapominamy o tych relacjach z najbliższymi. Jeśli uwiadomimy sobie te słabe punkty możemy kultywować mocne strony Hekate. Naucz się słuchać innych oraz słuchać głosu swojego subtelnego ciała, które przemawia do Ciebie przez synchroniczność – obserwuj zdarzenia w swoim życiu. Rozwijaj swoja intuicje poprzez technikę medytacji. Ćwicz sztukę nieprzywiązywania się ale bądź uważna i obecna.

Numerologia jogiczna z Hekate
Bogini Hekate reprezentuje wartości numeru 9. Na rozdrożu, wędrowiec który nie ma zaplanowanego kierunku podróżny, może poczuć się niezdecydowany. Ci którzy maja dobre intencje, jednak nie maja określonego celu, będą się rozpraszać w tajemniczości i bezowocnym wyczerpaniu. Ci którzy zaczęli wiele tematów wszystko wydaje im się tajemnicze, bo nie rozpoznają tego co robią bo nie potrafią wytrwać w tym co robią do końca. Z takim sposobem działania maja poczucie, że jest tyle do zrobienia co powoduje flustracje że nigdy nie osiągną celu bo wszystkiego jest za dużo.
Wybieranie i podążanie ścieżką prawdziwego celu duszy wymaga pomocy bogini rozdroży. Odwołując się do Hekate, łączymy się z intuicją i mądrością powstałą z przeszłych doświadczeń błędów i sukcesów i doprowadzamy do połączenia się ze swoim autentycznym Ja.
Altruizm numeru 9 łączy się z Hekate jako położną i przyjaciółką. Jej wrażliwość wyczuwa zawiłości granic pomiędzy świtami i jej bezinteresowne przewodnictwo czy towarzystwo przyczynia się do wzrastania innych. Jest alchemiczną przyjaciółką której obecność i dialog z nią prowadzi do przemiany postawy w tej osobie.
Jak nauczyciel, Hekate pokazuje nam ścieżkę prostoty, polegającą na zostawieniu chciwych pragnień i ambicji. Wrogiem naszego spokoju jest krzyk wewnętrzny „ja chcę więcej”. Nie podleganie temu poczuciu, powoduje że nie będziemy zaspokajać swojej satysfakcji coraz to nowymi „projektami” oraz nie będziemy odczuwać rozczarowania porażki.
Dziewięć reprezentuje całość i pełnię przed numerem 10. Dziesiątka może prowadzić do szukania doskonałości, a jak wiemy perfekcjonizm manifestuje się żądaniami i nietolerancją dla siebie i innych.

Bibliografia:
The Cycle of the Godess That You Are – Siri Sundri Kaur

Brak komentarzy: